𝟮𝟴.𝟬𝟵.𝟮𝟮 (środa), godz. 𝟭𝟴:𝟬𝟬
wstęp wolny
Zapraszamy na spotkanie edukacyjno-twórcze w związku ze Światowym Dniem Bezpiecznej Aborcji, które poprowadzi Małgorzata Kulczycka. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – zajęcia odbędą się w kameralnej grupie. 𝗭𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗺𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗺𝗮𝗶𝗹𝗼𝘄𝗼 na adres: [email protected] do poniedziałku, 26 września, do północy.

fot. Małgorzata Kujda
Od ponad dekady 28 września jest obchodzony w wielu krajach jako Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji. Z tej okazji zapraszamy Cię do bezpiecznej przestrzeni 66P, gdzie jako osoba mogąca potrzebować przerwania ciąży dowiesz się m.in, gdzie szukać wsparcia aborcyjnego, na jakie organizacje możesz liczyć, jakie prawa reprodukcyjne faktycznie Ci przysługują. W trakcie spotkania porozmawiamy o obawach związanych z aborcją. Dowiesz się również gdzie sięgać po pomoc oraz jak zadbać o siebie w obszarze zdrowotnym, prawnym i emocjonalno-psychicznym.
Prawo do życia i prawo do wyboru nie stoją wcale w sprzeczności, jak narzucają twórcy współczesnego dyskursu. Są prawami osób mogących zajść w ciążę. Niezależnie od opresyjnych porządków kultury i władzy, niesprawiedliwych umów społecznych i godzących w nas regulacji same podejmowałyśmy, podejmujemy i będziemy podejmować decyzje.
Jesteśmy przekonane, że wspólne tworzenie może wspierać dobrą atmosferę i komfort udziału w tej rozmowie. Dlatego w trakcie spotkania będzie możliwość zajęcia rąk haftem zaangażowanym w prawa reprodukcyjne. Dostępne będą wszystkie niezbędne materiały i przygotowany wcześniej wzór do wyszycia. Zapewniamy też pomoc w opanowaniu podstawowych ściegów.
O prowadzącej
Małgorzata Kulczycka – współzałożycielka Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych – MIR, członkini kolektywu Wypuszczone i grupy Autism WenDo. Aktywistka, feministka, trenerka WenDo, edukatorka seksualna, antydyskryminacyjna i równościowa. Zaangażowana w działania na rzecz dostępu do aborcji, działania antyprzemocowe, ochronę praw człowieka. Wspiera osoby wykluczone, uchodźcze, jest sojuszniczką osób LGBTQ+. Rękodzielniczka, prowadzi autorską Pracownię Phenomeno. Wieśniaczka z wyboru. Fascynatka upcyklingu i zielarstwa. Mama kociczek Mife i Miso.
Spotkanie towarzyszy wystawie ❞𝗪𝗰𝘇𝗼𝗿𝗮𝗷𝘀𝘇𝗲 𝘀𝗻𝘆 𝘁𝗸𝗮𝗷𝗮̨ 𝗿𝘂𝗶𝗻𝘆 𝗷𝘂𝘁𝗿𝘇𝗲𝗷𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝘀́𝘄𝗶𝗮̨𝘁𝘆𝗻́❞ Beaty Rojek i Soni Sobiech kuratorowanej przez Zofię Reznik, którą oglądać można w 66P do 19 listopada, od wtorku do soboty w godz. 11:00-18:00. Wstęp wolny.
Program towarzyszący wystawie „Wczorajsze sny tkają ruiny jutrzejszych świątyń” to zaproszenie do przestrzeni wolnej od oceny, wspierającej uważność, empatię i czułe słuchanie.
Zależy nam na stworzeniu możliwie bezpiecznych i komfortowych warunków wszystkim osobom uczestniczącym. Warsztat odbędzie się po godzinach otwarcia galerii, dla zamkniętej grupy osób. Na spotkanie prowadzone są zapisy. Jeśli masz pytania lub wątpliwości – koniecznie podziel się nimi z nami!