
„Kto chce niech wierzy Kosałka Jerzy” – spotkanie wokół książki
Bez kategorii
W spotkaniu uczestniczyć będą: Jerzy Kosałka, Marcin Ludwin oraz Łukasz Kujawski. 23.06.2022 (czwartek), godz. 18:00

„Pokazać kawałek prawdy”. Rozmowa z Anną Szpakowską-Kujawską
Bez kategorii
Kiedy maluję na Skrzydlaku, ten sam obraz muszę ciągnąć wciąż dalej, wokół. Skrzydlaki opowiadają o naturze, o jej rytmach, kolorowe linie to linie pól. Z artystką rozmawia Karolina Kolenda.

Skrzydlak miejski Anny Szpakowskiej-Kujawskiej w powiększeniu Jerzego Kosałki i Tomasza Opani
Pojawił się w przestrzeni Wrocławia by cieszyć oko, zaskakiwać i dzielić się dobrymi wibracjami. Zdaje się lekko unosić, epatując swoją niefrasobliwą barwnością, miejskim szykiem oraz promieniując spontaniczną radością. Do oglądania przy Księcia Witolda 66 – zapraszamy!

LUXUSOWE szablony Pawła Jarodzkiego
aktualności, aktualności, aktualności, aktualności, aktualności, aktualności
Krótka seria odbitek oryginalnych szablonów Pawła, przygotowana przez artystów grupy Luxus. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pomoc Ukrainie.

Agresywna niewinność. Historia grupy Luxus w sklepie 66P
Bez kategorii
Monografia grupy Luxus pod redakcją Anny Mituś od teraz dostępna w sklepie 66P w cenie 50 zł.

Finisaż wystawy „prze\T/rwanie” grupy Twożywo. Oprowadzanie artystyczno-kuratorskie
Bez kategorii
Przed nami finisaż wystawy „prze\T/rwanie” grupy Twożywo! Spotkajmy się w szóstek o szóstej, 29 stycznia o 18:00.

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie grupy Twożywo
Audiodeskrypcje poszczególnych prac przygotowała Fundacja Kultura bez Barier. W sobotę 22 stycznia po wystawie oprowadzi Ewa Pluta.

Mamy sklep!
Bez kategorii
Od teraz możecie robić u nas zakupy online z szybką i wygodną dostawą pod wskazany adres.

Almanach 2022. Kalendarz grupy Twożywo do nabycia w 66P!
Bez kategorii
W 66P dostępny jest już najnowszy kalendarz grupy Twożywo towarzyszący wystawie „prze\T/rwanie”. Kalendarz można zakupić w 66P w cenie 129,00 zł.
![<b>[*]</b>](https://66p.pl/wp-content/uploads/2022/01/czarny-kwadrat-768x768.png)
[*]
Bez kategorii
Paweł Jarodzki i Konrad Jarodzki. Ważni dla wrocławskiej i polskiej historii sztuki artyści, inspiratorzy i twórcy sytuacji, serdeczni i hojni ludzie, aktywni obywatele miasta.

María Abaddon, robotnik sztuki
Bez kategorii
Bazą filmu „María Abaddon, robotnik sztuki” jest wywiad artysty z kuratorką Inés R. Artolą na temat procesu powstawania instalacji „Mięso mielone” w 66P.

María Abaddon
W pracy artystycznej María bazuje na masie i masywności, przedstawiając organiczny wzrost, który wyszedł poza proporcje, jako obraz niezrównoważonych modeli społecznych.

Ewa Libera w 66P. Performens Muzyczny
Ewa Libera, saksofon tenorowy, 6 maja 2021 roku, wykorzystała przestrzeń 66P do performensu muzycznego bez udziału publiczności.

Awangarda dla owadów. Joanna Rajkowska
pokazy filmowe, pokazy filmowe, pokazy filmowe, pokazy filmowe, pokazy filmowe, pokazy filmowe
„Awangarda dla owadów” Joanny Rajkowskiej to dystopijna etiuda, której głównymi bohaterkami są dzikie pszczoły zamieszkujące przydomowy ogród artystki.

Stagnacja.Grupa Twożywo
Bez kategorii
Powstanie muralu na klatce schodowej nr 66 jest zapowiedzią planowanej w listopadzie tego roku pierwszej od dezaktywacji grupy wystawy retrospektywnej Twożywa.

RDZEŃ 69
Grupa Rdzeń po pandemicznej przerwie wznowiła aktywność w 66P. Podczas pobytu formacji zostały zarejestrowane i udokumentowane sesje dźwiękowe zespołu, a 7 sierpnia 2021 r. odbył się także koncert.

Zbigniew Libera
Bez kategorii
Opowieścią o wybranych fragmentach książki Art of Liberation Zbigniew Libera rozpoczął swój pobyt w 66P. 18.06 odbył się premierowy pokaz Miar metrycznych w teatrze tańca Białej Bogini.

Zbigniew Libera. ART of LIBERATION: komentarz autorski w 66P
„Publikacja ta nie obejmuje tekstów opublikowanych w książkach, skupia się zatem na tym, co doraźnie zauważono, pomyślano i napisano, kiedy jeszcze czasowe i lokalne konteksty przeważały nad możliwością głębszego ujęcia.” (Zbigniew Libera, Art of Liberation, Wstęp)

Kuba Suchar. Próba akustyczna w 66P
Pierwszym muzykiem, który sprawdził warunki dźwiękowe Sześć Sześć Pe jest perkusista i kompozytor Kuba Suchar.

Kościół Nihilistów
Bez kategorii
Film powstał podczas rezydencji i wystawy w 66P grupy Kościół Nihilistów. Działalność artystycznego trio zmieniła wrocławską scenę sztuki współczesnej tworząc wystawy najmłodszego pokolenia twórców, zmieniające język opisu otaczającego nas świata.

Oprowadzanie autorskie po wystawie Bezimienny. Łapy Precz!
Bezimienny, czyli grupa malarzy: Justyna Andrzejewska-Baśnik, Paweł Baśnik, Jędrzej Sierpiński, oprowadzą Was po świecie wystawy „Bezimienny. Łapy precz!”. Oparta na feminizującym modzie kultowej gry Gothic wystawa wielkoformatowego malarstwa wrocławskich twórców wciągnie Was w leki i przyjemny świat emancypacji.

Temat rzeka, cz. 2: Sztuka jako narzędzie rozszerzania wyobraźni ekologicznej. Rozmowa z Cecylią Malik i Joanną Sokołowską
Kontynuujemy rozmowy. Temat rzeka razem z Cecylia Malik i Joanna Sokołowską.

Temat rzeka, cz. 1:Flow/ Przepływ – Spotkanie z Agnieszką Brzeżańską i Ewą Ciepielewską
W ramach wystawy „Wisła wpada do Odry” zapraszamy na spotkanie z Ewą Ciepielewską i Agnieszką Brzeżańską.

Ewa Ciepielewska
Wspomnienia rzecznych podróży artystycznych Flow, wystawa najświeższych obrazów z ostatniego przepływu i produkcja filmu. Na pamiątkę Ewa zostawiła nam wyjątkowy mural.

Ewa Ciepielewska. Wisła wpada do Odry
Bez kategorii
Podczas rezydencji Ewy Ciepielewskiej stworzyliśmy film, w którym Ewa opowiada o tym, co w życiu ważne i dlaczego jest to rzeka.

Jerzy Kosałka. Polska żółć
Tytułowa polska żółć wykorzystywała dwuznaczność terminu, który w odniesieniu do malarskiej problematyki oznaczać może typowo polski odcień żółcieni a zarazem czytelnie odnosi się do wydzieliny pęcherzyka żółciowego [chole – żółć], charakterystyczną dla najbardziej porywczego z czterech temperamentów wyróżnianych w antycznej medycynie.

Gate. Renata Jarodzka i Mirek Chudy
Bez kategorii
Film powstał jako część wystawy Gate, Renaty Jarodzkiej oraz Mirka Chudego, która miała miejsce na początku 2021r. W dokumencie artyści opowiadają o założeniach i etapach przekształcania budynku dawnej Piekarni Garnizonowej w miejsce dla sztuki.