Krótka seria odbitek oryginalnych szablonów Pawła, przygotowana przez artystów grupy Luxus: Ewę Ciepielewską, Bożenę Grzyb-Jarodzką, Jerzego Kosałkę i Szymona Lubińskiego.
W 1989 r. Paweł Jarodzki opublikował „Manifest sztuki szablonowej”. Tekst towarzyszył wystawie Elżbiety Dydy i Iwony Rosiak zorganizowanej we wrocławskiej galerii „W pasażu”. Artysta zdefiniował w nim znaczenia i funkcje tej formy działania wizualnego, wykraczające poza obszar sztuki galeryjnej:
„Szablon jest znakiem. Jest ręką odbitą przez anonimowego artystę w prehistorycznej grocie. Jest sitodrukiem Warhola. Jest plakatem propagandowym odbijanym na murach Barcelony w czasie wojny domowej. Pojawia się zawsze tam gdzie nie ma czasu, gdzie rozpalone umysły poganiają niewprawne ręce. Jest znakiem naszych czasów. Jest karykaturą druku. Jest jak stempel odbijany na gotowych do wysyłki skrzyniach, na skrzyniach, które nasza cywilizacja wysyła w wieczność. Jest znakiem określającym zawartość przesyłki. Jest syntezą. Głosi śmierć umysłu analitycznego starej epoki, na rzecz umysłu syntetycznego. On mówi to jest czarne a to jest białe, to jest jasne a to jest ciemne. On się pojawia na murach naszego miasta nocą, jak napis na ścianie pałacu pewnego króla w trakcie całkiem przyjemnego przyjęcia. Jest małym znaczkiem przybijanym w ostatniej chwili na ogonie monstrualnego ohydnego szczura, wysyłanego w przyszłość, jako nasz prezent dla następnych pokoleń. Szczura, który udaje, że nie jest szczurem tylko pięknym flamingiem. Ale na ogonie szablon krzyczy: to jest szczur!”
Ponad trzydzieści lat później artyści Luxusu zaangażowani w przygotowanie pośmiertnej wystawy ostatnich prac Pawła, „Happy The End”, postanowili przypomnieć kilka szablonów, które pojawiały się we wczesnych pracach artysty, w tym w pierwszych numerach magazynu „Luxus”. Porządkując prace i materiały zgromadzone w dawnej i nowej pracowni Pawła, przyjaciele wybrali cztery szablony, które dziś znowu wydają się uderzająco aktualne.
Powstała w ten sposób krótka seria pięciu odbitek każdego z nich, które dziś możecie zdobyć w sklepie 66P – Subiektywnej Instytucji Kultury.
Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.