o-nas

66p działa subiektywnie.
Pokazujemy sztukę, która porusza, bo naszą rzeczywistość zmieniają emocje. Wierzymy w artystów i ich pomysły.

66P to odrębna przestrzeń w polu sztuki, zagospodarowanym z jednej strony przez duże i mniejsze instytucje publiczne a z drugiej przez rynek prywatnych galerii. Chcemy miejsca, w którym sztuka i artyści cieszyć będą się naszym, raz zdobytym zaufaniem oraz zagwarantowaną przez nie wolnością wypowiedzi i eksperymentowania.

Zespół założycielski Pracowni tworzą Renata i Rafał Jarodzcy, Paweł Jarodzki oraz Marek Puchała. Model subiektywnej przestrzeni uwolnionej, odnosi się do tradycji “trzeciej drogi” (kontestacji i kultury niezależnej lat 80. i 90.), która nas ukształtowała i typowych dla niej przestrzeni anarcho-negocjacyjnych. Angażujemy się w każdą sensowną próbę naprawy świata.

Renata Jarodzka

Marek Puchała

Gosia Sobolewska

Rafał Jarodzki

Mirek Chudy

Paweł Jarodzki

Anka Mituś

66P działa we wspólnym zbiorze mediów i dyscyplin, sztuk wizualnych, muzyki i tekstu (dyskursów literatury i nauki). Kwestionujemy nawyki i poszukujemy nowych wyzwań. Nie ma złych pytań. Jakie są nasze odpowiedzi?

Zespół wspierają: 

Mirek Chudy, Anka Mituś i Gosia Sobolewska

66P działa w pracowni malarki i projektantki wnętrz, Renaty Micherdy-Jarodzkiej w zabytkowym budynku dawnej piekarni garnizonowej na Kępie Mieszczańskiej, przy ul. Księcia Witolda 66. Na zaproszenie Renaty, jej gospodarzem został Marek Puchała, niegdyś perkusista kultowej nowofalowej grupy Klaus Mitffoch, artysta szklarz i wieloletni dyrektor BWA Wrocław, a obecnie twórca założeń organizacyjnych i programu 66P.

Newsletter

Subscribe to our newsletter. Get updates direct to your inbox.

 

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o tym co nowego w 66P to podaj nam swojego maila i zapisz się na newsletter.